1.Zapowiedzi                              

2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną. 

3.  Dziś w kościołach naszej diecezji zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Obrony Życia. Panie także dzisiaj będą jeszcze zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W poniedziałek po Mszach świętych zapraszamy wszystkich chętnych do ustawienia Grobu Pańskiego i ciemnicy.  Wcześniej, o 16.00, dziewczynki odbierają stroje komunijne.                                                                                                                                                                                                                                                                                      

5. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji nazywanego „ciemnicą”. Adoracja potrwa do godz. 20.00.  Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Sław języku tajemnicę, za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.

6. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Sprawujemy natomiast liturgię Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy o 18.00. Za uczczenie Krzyża możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego. W tym roku, z braku chętnych, nie będzie całonocnej adoracji.  Adoracja trwać będzie przez godzinę po nabożeństwie, w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów i godzinę przed liturgią. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18 a 60 rokiem życia, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze niech pamiętają tego dnia o nie jedzeniu pokarmów mięsnych. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.

7. W Wielki Piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą.

8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 8.00 do godz. 14.00.

9. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 21.00. Także w tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej, tak jak rok temu po skończonej liturgii podejdziemy do dzwonnicy, biciem dzwonów obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczyń na wodę święconą.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna o godz. 8.00. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego. Podobnie w Poniedziałek Wielkanocny.

11. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .