1.  Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

2.  We wtorek 16 lutego o 16.00 w domu parafialnym wybór strojów komunijnych.

3.  Środa Popielcowa rozpoczyna czterdziestodniowy czas przygotowania paschalnego, okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych.                                                                                                                                         

4. Na zakończenie Mszy Świętych w Środę Popielcową będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział Caritas przez złożenie ofiary do puszek.

5. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich bez względu na wiek, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

7.  Wielkopostnym uczynkiem pokutnym jest także modlitwa. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej. Zapraszamy na Mszę Św. i drogę krzyżową na godz. 16.30 i na 17.30.  Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, o godz. 17.00 będziemy śpiewać gorzkie żale i słuchać nauk pasyjnych, po czym sprawowana będzie Eucharystia.

8.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         15 II – bł. Michał Sopoćko, apostoł Bożego Miłosierdzia;

·         17 II – św. Aleksy Falconieri i towarzysze, założyciele zakonu Serwitów NMP;

·         21 II – św. Piotr Damiani, biskup i doktor Kościoła [+1072];