1. Składamy dziś do puszki ofiary przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych zakonów w naszej diecezji [klasztorów sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi].

2. Dziś o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe.

3.  W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Msza Św. za chorych i za członków Apostolstwa Chorych o 17.30 połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie, którą chcemy przeżyć na sposób modlitwy różańcowej w Lourdes i zakończymy indywidualnym błogosławieństwem.

4. Informujemy, że sakramentu namaszczenia chorych w kościele udzielimy w czasie rekolekcji wielkopostnych.

5.  W przyszłą niedzielę 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla i Metodego, patronów Europy jest ono Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Tego samego dnia wspominamy św. Walentego, kapłana rzymskiego i męczennika z 269 roku. Dziś to wspomnienie powszechnie obchodzone jest jako  Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec wszystkich, których kochamy.

6.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         8 II – św. Hieronim Emiliani i św. Józefina Bakhita;

·         10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu;

·         14 II – św. św. Cyryl i Metody, patroni Europy, oraz św. Walenty, męczennik;