1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów archidiecezji łódzkiej.

2. Wzbudźmy w sobie pragnienie owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Podejmijmy różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. W ten włączymy się w modlitwę Kościoła o ducha pokuty i w dzieła charytatywne. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową na godz. 16.30 i na 17.30.

4. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

5. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – zbiórka do skarbonki.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·         21 II – św. Piotr Damiani, biskup i doktor Kościoła [+1072];

·         22 II – św. Piotr Apostoł [święto jego katedry];

·         23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik [ +155];