1. Zapowiedzi.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę Centrum Studiów im. Św. Jana Pawła w Łodzi.
  3. Jutro, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

Także jutro, w godz. 12.00 – 17.00 przy naszym kościele  odbędzie się piknik patriotyczno-rodzinny. Okazja do integracji naszej społeczności, i do uczczenia 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.

W programie m.in. koncert Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego KUJON;, bieg i konkurencje sportowe, warsztaty rękodzieła, quiz historyczny i grill. Dla dzieci zaplanowano wiele konkursów, a nagrodą główną będzie hulajnoga elektryczna.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sympatyków Gminy Koluszki.

Szczegóły na plakatach w kruchcie i w gablocie.

Serdecznie zapraszamy!

Podczas imprezy można będzie wspomóc przebudowę wejścia do kościoła, którą planujemy przeprowadzić w listopadzie.

1. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się po rocznej przerwie skupienie misyjne, które poprowadzi ojciec Wiesław z Seminarium Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Początek o godz. 10.00.
  2. Zachęcam jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.
  3. Pozdrawiam wszystkich odpoczywających i życzę im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

• 16 VIII – św. Stefan, król węgierski i św. Roch;
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, pierwszy polski dominikanin.
  • 18 VIII – bł. Sancja Szymkowiak, mistyczka polska zm. w 1942 r.
  • 19 VIII – św. Jan Eudes, wielki apostoł Serca Jezusowego;
  • 20 VIII – św. Bernard, założyciel zakonu cystersów;