1. Zapowiedzi.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę Centrum Studiów im. Św. Jana Pawła w Łodzi.
  3. We wtorek po Mszy o 17.30, jak co miesiąc, półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona  przez małżeństwa Domowego Kościoła. Zapraszam.
  4. W sobotę, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00.
  5. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

W poniedziałek, 15 sierpnia, w godz. 12.00 – 17.00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach odbędzie się piknik patriotyczno-rodzinny. To wyjątkowa okazja do integracji koluszkowskiej społeczności, a także do uczczenia 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.

W programie m.in. koncert Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego KUJON;, bieg i konkurencje sportowe, warsztaty rękodzieła, quiz historyczny i grill. Dla dzieci zaplanowano wiele konkursów, a nagrodą główną będzie hulajnoga elektryczna.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sympatyków Gminy Koluszki.

Szczegóły na plakacie dostępnym w gablocie.

Serdecznie zapraszamy!

Podczas imprezy można będzie wspomóc remont wejścia do
kościoła.
Jest jeszcze prośba o ewentualne włączenie się parafian (rada
parafialna, Caritas, wspólnoty) w organizację imprezy: materialnie,
rzeczowo (można przekazać coś na nagrody dla dzieci, upiec ciasta na
kiermasz itp.) lub ofiarując swoją pomoc przy rozstawianiu sprzętu,
sprzątaniu itp.

1. Zachęcam jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.
  2. Pozdrawiam wszystkich odpoczywających i życzę im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

• 8 VIII – św. Dominik, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego;
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy;
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik,
  • 11 VIII – św. Klara, habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.
  • 12 VIII – św. Joanna de Chantal, założycielka zakonu wizytek;
  • 13 VIII – św. św. Poncjan i Hipolit, męczennicy z 235 r.
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;