1. We wtorek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w  naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i o 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otaczajmy więc naszą modlitwą osoby zakonne. Składane w to święto do puszki ofiary są przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych zakonów w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi]. Ponieważ jednak nie wszyscy będziemy mogli być w tym dniu na Mszy św., to zbiórkę ofiar na ten cel przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

Na Mszy o 17.00 poświęcenie i rozdanie książeczek i świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci.

2.  W środę po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych, a przede wszystkim dzieci i młodzież,  do rozebrania żłóbka i choinek.  W tym dniu we wspomnienie św. Błażeja, patrona w chorobach gardła, na Mszy o 17.30 błogosławieństwo świec i wszystkich cierpiących na choroby związane z głosem i układem pokarmowym.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 19.00. W tym miesiącu krócej, prosiło o to sporo osób ze względu na porę zimową.  W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

4.  W piątek, we wspomnienie św. Agaty, na obydwu Mszach poświęcenie chleba i soli, związane z kultem tej świętej dziewicy i męczennicy.

5.W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Różańcowych o godz. 16.00. O 16.30 nabożeństwo różańcowe

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła ; tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji .

·         5 II – św. Agata, dziewica i męczennica;

·         6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;