1.  W naszej parafii witamy dziś uroczyście nowego wikariusza naszej parafii, ks. Piotra Ciącio. Ks. Piotr liczy sobie 15 lat kapłaństwa, ostatnio pracował w parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi. Życzę ks. Piotrowi owocnej pracy w naszej parafii i równie ciepłych uczuć od wszystkich, jakich doświadczał ks. Marek, którego pożegnaliśmy dwa tygodnie temu.

2.  Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą.

3. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00, 16.00 dla dzieci, oraz o 17.30,  na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

4. Słysząc głos biskupów przed Tygodniem Wychowania, zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Bliższe szczegóły podamy w następnych tygodniach. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy schola dziecięca, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstępowania w szeregi tych grup. Spotkania odbędą się w tym tygodniu: KSM w piątek po Mszach św., schola w sobotę o 15.00 i ministranci na Mszy wyjątkowo o godz. 8.00. Będzie to okazja do pierwszego spotkania dzieci i młodzieży z ks. Piotrem.

5.  Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w niedzielę 18 września, w Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, o godz. 11.00.

6.  We wtorek po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszam na spotkanie osoby, które zapisały się  na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu. Otrzymamy szczegółowy plan pielgrzymki i poczynimy ostateczne ustalenia co do wyjazdu.

7. We wrześniu kancelaria parafialna czynna będzie jeszcze o godz. 18.15.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.