1. Zapowiedzi.

2.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę Centrum Studiów im. Św. Jana Pawła w Łodzi.

3. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto. Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

4.  Jak wszyscy już doskonale wiemy, ks. arcybiskup  przeniósł ks. Marka Mielcarka do parafii św. Stanisława w Bełchatowie. Uroczyste pożegnanie ks. Marka nastąpi w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00. Podziękujemy Mu za trzy lata pięknej pracy duszpasterskiej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zmiana ks. wikarego nastąpi 27 sierpnia. Uroczyste powitanie nowego wikariusza, ks. Piotra Ciącio, nastąpi 4 września także na Mszy o godz. 11.00.

5. W parafii sąsiedniej trwają zapisy na koluszkowską pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza w sobotę 20 sierpnia.

6.  W wakacje kancelaria parafialna czynna jest o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

8. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;

·        17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;

·        20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką; zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.