1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na wspólną modlitwę różańcową w tej intencji.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.

3. Jutro przypada też święto Świętego Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów. Polecajmy ich jego opiece podczas Mszy Świętych o godz. 17.00 i 17.30. Po tej drugiej Mszy spotkanie pielgrzymów udających się na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem na Jasnej Górze w czwartek 28 lipca. Wyjeżdżamy pociągiem z dworca PKP w Koluszkach o godz. 2.46. Harmonogram pielgrzymki i informacje o pobycie Ojca Świętego  na Jasnej Górze  wywieszone są w gablocie przed kościołem.

4. We wtorek, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
i Joachima. Na wieczornej Eucharystii zapraszamy do modlitwy za nasze babcie i dziadków,  i do okazania im naszej wdzięczności.

5. Zapraszamy w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata

6. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom: Krzysztofom, Jakubom, Annom, Joachimom i Martom przekazujemy najlepsze życzenia.

7.  Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy południowej. Wypominki południowe są przed godz. 17.00.

8.  W wakacje kancelaria parafialna czynna będzie o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

9. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.