1.   W najbliższy piątek 15.03.2023r. o godz. 20:00 w naszym kościele obędzie się Msza Święta rozpoczynająca Ekstremalną Drogę Krzyżową, dla osób, którzy chcą w inny niż zwykle sposób przeżyć drogę krzyżową. W tym roku uczestnicy mają do wyboru następujące trasy:

  • 40 km przez Gałkówek do Brzezin,
  • 42 km przez Świny, Jeżów i Rogów do Brzezin,
  • 51 km przez Zaosie i Żelechlinek do sąsiedniej parafii Niepokalanego Poczęcia w Koluszkach

Bliższe szczegóły w zakresie co to jest za wydarzenie oraz samych tras można uzyskać w Internecie pod hasłem Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Dodatkowo wytyczona została trasa licząca 30 km na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej prowadząca z naszej parafii przez Gałkówek do Brzezin. Szczegóły dotyczące tej krótszej trasy są na stronie edk.ekoluszki.pl

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. Stefan Majewski, nasz sąsiad z Kaletnika Po gorzkich żalach i Mszy wieczornej zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów klasy pożarniczej szkoły Św. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, którzy zbierać też będą środki na pielgrzymkę do Medjugoria.
  2. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na drogę krzyżową po Mszach o godz. 16.30 i 17.30.   
  3. W Wielkim Tygodniu w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nabożeństwa Triduum o godz. 18.00. Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 21.00. W dzień Zmartwychwstania rezurekcja o 8.00. Następne Msze według porządku niedzielnego.
  4. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego z ulicy Piotrkowskiej – 840 zł, zebrane przez panią Zofię Wilk. Bóg zapłać.                                                                                               
  5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 12 III – św. Grzegorz Wielki, papież;
  • 15 III – św. Klemens Maria Hofbauer, twórca polskiej prowincji redemptorystów;

17 III – św. Patryk, misjonarz i patron Irlandii [+461];