1. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do południa będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie. Nie będzie Mszy o 17.00. Staropolskim zwyczajem zachowujmy dziś post. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00. Jeszcze dzisiaj możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.
  2. Jutro, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Podamy wtedy porządek wizyty duszpasterskiej – kolędy.
  3. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili na każdej Mszy św. przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo .       4.  W ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas Mszy o godz. 17.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
  • 29 XII – św. Tomasz Becket, męczennik angielski z roku 1170,
  • 31 XII – św. Sylwester, papież [+335],