1. Dzisiejszą tacę z racji Światowego Dnia Ubogich przekazujemy dla naszej Kurii Archidiecezjalnej.
  2. Do piątku nowenna przed uroczystością odpustową Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Zapraszamy na Mszę o 17.30, a dziś o 17.00.  Nowennę kończyć będziemy adoracją Najświętszego Sakramentu.
  3. W środę wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej, a więc i Pana Organisty, chóru i scholi dziecięcej.
  4. Uroczystość odpustową Tytułu Naszej Świątyni  -  Św. Katarzyny Aleksandryjskiej obchodzimy w sobotę  25 listopada. Msze odpustowe o godz.  8.00, o 10.00 i o 18.00 suma odpustowa, którą będzie sprawował ks. Piotr Ciącio. Zapraszam na nią  asystę parafialną, szafarzy i ministrantów.
  5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20XI – św. Rafał Kalinowski [1835-1907], jeden z przywódców powstania styczniowego,
  • 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • 23 XI – św. Klemens, papież i męczennik i św. Kolumban, apostoł zachodniej Europy;
  • 24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.
  • 25 XI – św. Katarzyna Aleksandryjska;