1.Zapowiedzi

2.Zmiany w parafii. Ks. Piotr obejmuje probostwo w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Turze koło Poddębic. Nowym wikariuszem został ks. Mateusz Jaroszyński.

3.W czwartek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, z którą łączymy obrzęd błogosławienia dzieci rozpoczynających naukę w nowym roku.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie kół różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe. Będzie to pierwsze spotkanie ks. Mateusza z kołami różańcowymi. Jest to pierwsza niedziela miesiąca i taca gospodarcza.
  3. W sprawach kancelaryjnych zapraszam po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.
  4. Osoby, które włączyły się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechu”, prosimy o dostarczenie w tym tygodniu przyborów szkolnych, by Parafialne Koło Caritas mogło je rozprowadzić wśród dzieci.
  5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel; dzień jego męczeństwa;
  • 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

·         4 IX – bł. Stella i towarzyszki, siostry nazaretanki z Nowogródka zamordowane 1 sierpnia 1943 r