1. Zapowiedzi.
  2. Jutro wspominamy świętego Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę

po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników.

1.  W niedzielę, 31 lipca 2022 roku, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Łódzka Caritas od 1990 roku prowadzi działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Z jej pomocy korzystają dzieci i młodzież, niepełnosprawni, osoby bezrobotne, bezdomne, ofiary kataklizmów, osoby starsze i chorzy w terminalnym stadium choroby. Rocznie charytatywnym wsparciem obejmowanych jest kilkanaście tysięcy osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zachęcamy do hojnego wsparcia. Ze względu na święcenie pojazdów, w naszej parafii zbiórkę tę przeprowadzimy dzisiaj.
  2. W sprawach kancelaryjnych zapraszam po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.
  3. 5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela” .

• 24  VII –  św. Kinga, księżna krakowska, potem klaryska w Starym Sączu.
  • 25  VII –  święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  • 28 VII – św. Charbel Makluf, mistyk libański;