• plakat rekolekcje koluszki1

1. Wykonano ekspertyzę wytrzymałościową murów na także projekt zastępczy budynku, wszystkie te dokumenty zostały złożone do Nadzoru Budowlanego i w tym momencie czekamy na informacje jakich jeszcze formalności, prac budowlanych, musimy dopełnić aby uzyskać tak wyczekiwany odbiór techniczny Kościoła.

2. Założono ażurowe drzwi do Kościoła

3. Zainstalowano promiennikowe ogrzewanie Kościoła.

4. W trakcie realizacji jest projekt przebudowy plebanii który zakłada m in termomodernizację budynku i przebudowę wnętrza aby mógł w większym stopniu spełniać rolę ośrodka duszpasterskiego. Będziemy startować w konkursie na unijne dofinansowanie naszego projektu i dalsze pracę będą uzależnione od tego czy dostaniemy fundusze zewnętrzne i jeśli tak to w jakiej kwocie.

Rok 2017:

1. Nasze plany budowlane są w pełni uzależnione od pozwoleń/wytycznych Nadzoru Budowlanego

2. w okolicach Wielkanocy założymy barierę na chórze

3. Przy okazji sprawdzania wentylacji, okazało się że belki na dachu są nadgnite a ogniomury uległy skruszenia, tak więc koniecznością jest remont dachu

4. W najbliższym czasie zostanie zakupiony promiennik olejowy który był już testowany w zeszłą zimę a który wspomoże ogrzewanie promiennikowe

Plany duszpasterskie:

1. Powołanie parafialnej rady duszpasterskiej i rady ekonomicznej

2. Powołanie parafialnego oddziału Caritas

3. Powołanie diecezjalnej poradni małżeńskiej