1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich, które prezentują się na stronie internetowej naszej parafii. Zaangażujmy się w ich działalność.

2.  W sobotę o godz. 15.00 spotkanie scholi dziecięcej.

3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 17.00 i 17.30.

4. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o godz. 8.00. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc po Mszy o  godz. 17.30, w niedzielę po 17.00.

5.  W niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi na spotkanie organizacyjne po Mszy o 17.00 i nabożeństwie różańcowym. Na Mszy dzieci otrzymają różańce. Przy okazji pragnę poinformować, że w roku 2018 I Komunia św. odbędzie się w trzecią niedzielę maja – trzy klasy w jednej grupie. Powrót do maja na prośbę wielu rodziców. Jeśli w przyszłości będą cztery klasy, to I Komunia będzie w 3 i 4 niedzielę maja.

6.  W niedzielę do naszej parafii przybędzie kleryk, aby modlić się w intencji powołań i przeprowadzić zbiórkę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji. W związku z tym serdecznie proszę, by jako tacę gospodarczą potraktować tę w następną niedzielę 9 października.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

8. Od października chcemy rozpocząć w naszej parafii katechezę dla dorosłych. Jeszcze w czasie kolędy parafianie zaproponowali, by miała ona postać podobną do Dialogów w Katedrze Abpa Marka Jędraszewskiego. Zapraszam więc do zgłaszania tematów pierwszych spotkań, tak, by katecheza ta była odpowiedzią na Wasze potrzeby duchowe. Można to uczynić osobiście, przez parafialne konto mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź przez dodanie pytania do tacy. Na pierwszą katechezę zapraszam w pierwszy piątek października po nabożeństwie różańcowym. Ustalimy wtedy jaki termin najlepiej będzie odpowiadał zainteresowanym parafianom.

9. Od jutra kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 17.00.

10.  Od jutra możemy zapisywać intencje mszalne na rok 2017.