1.  Zapowiedzi.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele po 17.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00. W piątek zaś modlimy się o  wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Od rana po porannej Mszy i nabożeństwie odwiedziny chorych.

4. Przed niedzielą z tacą gospodarczą, pragnę poinformować parafian, że we wrześniu położony został kabel energetyczny, który pozwoli nam ogrzewać kościół zapowiadanymi promiennikami. Koszt przyłącza 2369 zł. Wykonany został także audyt energetyczny budynku parafialnego, który kosztował 3690 zł. Pani architekt wykonuje teraz inwentaryzację budynku poprzedzającą projekt przebudowy, z którym chcemy wystąpić o dofinansowanie termomodernizacji. W październiku chcemy założyć wszystkie  promienniki i kurtyny powietrzne w bocznych drzwiach, które czynne będą w okresie grzewczym.

5.  W październiku rozpoczniemy rozprowadzać opłatki wigilijne. Nie będzie tym zajmował się już pan organista, który w tym miesiącu przechodzi na emeryturę. Do tej pory ofiary opłatkowe stanowiły podstawę jego pensji. Z chwilą początku emerytury ustalimy nowe zasady jego wynagrodzenia, bo pan Andrzej dalej będzie nam grał w czasie liturgii. Od tego roku ofiary opłatkowe przeznaczamy na nowe inwestycje, tak jak to ma miejsce w innych parafiach naszej archidiecezji.

6.  Otrzymaliśmy zaproszenie na pielgrzymkę do Miasteczka Krwi Chrystusa koło Rawy Mazowieckiej. Szczegóły w gablocie.

7. W piątek po różańcu zapraszam na pierwsza katechezę dla dorosłych, choć do tej pory nikt nie zgłosił żadnego tematu interesującego parafian.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

·        4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;

·        5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.