1. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi. W tym dniu przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci młodzieży. Na Mszy o 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne najmłodszym uczniom szkoły podstawowej.

W trzecią niedzielę września spotkanie Kół Różańcowych o godz. 16.00 i modlitwa różańcowa. Rozpoczniemy też dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców w szóstym już Tygodniu Wychowania. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

2. We wtorek, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17.30. Po Mszy Świętej procesja różańcowa wokół świątyni.

3. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, które odprawimy o godz. 17.00 i 17.30.

4. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

5. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.  Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

6.  W dniach 1 i 2 lutego Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi organizuje Forum Charyzmatyczne o temacie : Wola Boża. Więcej informacji o zapisach w gablocie przed kościołem.

7. We wrześniu kancelaria parafialna czynna będzie jeszcze o godz. 18.15.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” i papieskiego miesięcznika „Osservatore Romano”.

9.  Dziś przed kościołami naszej Archidiecezji zbiórka do puszek na wspomożenie ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

10. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę 14.09 po mszy o 17.30

·      13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;

·       16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w