1.  Zapowiedzi.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową
i Orędowniczką. Każdego wieczoru po Mszy o godz. 17.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 i 17.30.

4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godz. 17.00 i 17.30.

5. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy, zapraszamy liderów grup parafialnych na spotkanie w sobotę po Mszy o godz. 8.00. Proponujemy, by od tego roku ołtarze ubierane były przez następujące grupy we współpracy z właścicielami posesji, przy których ołtarze są umiejscowione:

I   Krąg Biblijny

II  Odnowa w Duchu Świętym

III Młodzież KSM i ministranci wraz z rodzicami

IV Koła Różańcowe

6. W piątek o godz. 15.00 próba dzieci komunijnych z klasy 3B. W przyszłą niedzielę dzieci klasy 3B będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. na Mszy o godz. 11.00. W związku z tym Msza południowa będzie o godz. 12.30. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i pozostałej rodziny w sobotę o godz. 11.00.

7.  Podobnie w piątek po nabożeństwie majowym próba gimnazjalistów przed bierzmowaniem.

8.  Organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych Lednica 2000 w sobotę 4 czerwca. Mamy jeszcze kilkanaście miejsc w autokarze. W związku z tym konieczne jest przeniesienie Mszy koncelebrowanej w 25 lecie małżeństwa, która tego dnia została zamówiona.

9.  28 lipca organizujemy wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem na Jasnej Górze. Za tydzień podamy przybliżone koszty tego wyjazdu. Zapisy w zakrystii.

10.   Już teraz informujemy, że w wakacje, podobnie jak w sąsiedniej parafii, nie będzie Mszy południowej. Osoby, które wcześniej zamówiły intencje mszalne o godz. 12.15, prosimy do zakrystii, by uzgodnić inną godzinę ich Mszy.

11.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

12.  Dziś o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych.

13. Fundacja Filome i Szlifiernia Diamentów zaprasza na warsztaty dla kobiet, które pragną odkryć w sobie siłę i piękno. Pierwsze spotkanie 20 maja od 18.00 do 21.00.
Temat: "Dwoje jednym - jak rozkochać w sobie męża"

Konieczne wcześniejsze zapisy. Niech rozbłysną Kobiece Diamenty!

Bliższe informacje: https://web.facebook.com/szlifierniadiamentow/

14. Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Św. Maksymiliana w Pabianicach w 2016 roku odbędzie się w sobotę, 28 maja o godz. 12. Po Eucharystii obiad dla wszystkich uczestników, a od godz. 15 festyn rodzinny. Podczas Mszy św. (po homilii) nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a po błogosławieństwie kończącym Eucharystię wszyscy Księża Biskupi wręczać będą Jubilatom uroczystą Pamiątkę. Niech do udziału czują się zaproszeni wszyscy małżonkowie, tym bardziej ci, którzy w tym roku przeżywają jubileusz 25 i 50 lat.

Proszę, aby małżonkowie przybyli z drukiem z pieczęcią Parafii (druk w załączniku, A4 zawiera formularz dla 4 małżeństw; wydrukowany i ostemplowany formularz wręczać zgłaszającym się małżeństwom. Druk da małżeństwom dokładną informację o dacie i miejscu uroczystości, a przekażą go podczas otrzymywania uroczystej Pamiątki).

Małżonkowie chętni do udziału w tej pielgrzymce i do otrzymania błogosławieństwa w rocznicę małżeństwa proszeni są do zgłoszenia się w zakrystii lub kancelarii.