1. Zapowiedzi.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  3. W niedzielę, 30 lipca 2023 roku, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Łódzka Caritas od 1990 roku prowadzi działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Z jej pomocy korzystają dzieci i młodzież, niepełnosprawni, osoby bezrobotne, bezdomne, ofiary kataklizmów, osoby starsze i chorzy w terminalnym stadium choroby. Rocznie charytatywnym wsparciem obejmowanych jest kilkanaście tysięcy osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zachęcamy do hojnego wsparcia.
  4. Tornister pełen uśmiechu.
  5. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
  6. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w tygodniu po Mszy o 17.30 do zakrystii.  Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.
  7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela” .

W tym tygodniu patronują nam:

• 24  VII –  św. Kinga, księżna krakowska, potem klaryska w Starym Sączu.
  • 25  VII –  święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa,
  • 26  VII –  św. Joachim i Anna, dziadkowie Pana Jezusa.
  • 28 VII – św. Charbel Makluf, mistyk libański;