1. Zapowiedzi.
  2. 25 lipca wspominamy świętego Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników.
  3. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
  4. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w tygodniu po Mszy o 17.30 do zakrystii.  Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.
  5. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela”.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 18 VII – bł. Szymon z Lipnicy [1437-1482], kapłan z zakonu bernardynów.
  • 20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański.
  • 21 VII – św. Wawrzyniec z Brindisi [1559-1619], kapłan i doktor Kościoła; i św. Apolinary, męczennik z II w.
  • 22  VII –  święto św. Marii Magdaleny.
  • 23  VII –  święto św. Brygidy, patronki Europy.