1.  Zapowiedzi
  2. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i taca gospodarcza.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  5. W piątek odbędzie się po raz trzeci  w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do godziny 11.00 możemy nieczynny sprzęt ustawiać na placu obok garaży, po czym zostanie on zabrany przez firmę Green Office, która od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Pro Missio, częścią zysków wspierając różne inicjatywy misyjne.
  6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopisma „Niedziela” .
  7. Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzana jest zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Łódzka Caritas od 1990 roku prowadzi działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Z jej pomocy korzystają dzieci i młodzież, niepełnosprawni, osoby bezrobotne, bezdomne, ofiary kataklizmów, osoby starsze i chorzy w terminalnym stadium choroby. Rocznie charytatywnym wsparciem obejmowanych jest kilkanaście tysięcy osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zachęcamy do hojnego wsparcia.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

do przekazania wiernym w niedzielę 30 lipca 2023 r.

1. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich, która odbędzie się

2 września 2023 r. W programie:

• godz. 10.00 – przyjazd do Głogowca przed dom św. Faustyny; zawiązanie wspólnoty

oraz przejście do Sanktuarium Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich (ok. 2 km),

• godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia

oraz Zawierzenie Kościoła Łódzkiego Miłosierdziu Bożemu,

• godz. 14.00 – wspólny posiłek,
  • godz. 15.00 – modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

• 30 VII – św. Piotr Chryzolog [380-450], biskup i doktor Kościoła;
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli [1491-1556], założyciel zakonu jezuitów;
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  • 2 VIII – św. Euzebiusz z Vercelli [380-450], bp i doktor Kościoła i bł. Augustyn Czartoryski [1858-1893], salezjanin;
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.