1.  W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszki wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.                                                                                                                               

2.  Przypominamy, że roraty – Msza o Maryi oczekującej na narodzenie swego Syna Zbaw. Świata – w dni pow. o godz. 6.45. Wieczorem jest tylko jedna Msza Święta o 17.00.

3.   Zachęcamy do nabycia świec Caritas i opłatków na Wieczerzę Wigilijną. Opłatki rozprowadzane będą tylko na niektórych ulicach, gdzie Panie zdecydowały się odwiedzić sąsiadów mimo panującej epidemii.

4.  Przy wyjściu z kościoła możemy składać dary: produkty spożywcze i środki czystości na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.

5. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w sąsiedniej parafii. U nas Msze o 6.45 i 17.00.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła;

·         9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe;

·         11 XII – św. Damazy, papież;

·         13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.