1.  Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu. W dni powszednie o godz. 6.45 celebrujemy Mszę roratnią o Najświętszej Maryi Pannie. Mimo ograniczeń epidemicznych zapraszamy do licznego udziału w roratach, przychodźmy z dziećmi i młodzieżą. Rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Wieczorem w dni powszednie Msza św. o 17.00.

2.  W przyszłą niedzielę o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe.

3.  W kruchcie kościoła do wystawionego kosza możemy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin. Panie z Parafialnego Koła Caritas rozprowadzają świece wigilijne i opłatki. Opłatki najprawdopodobniej nie będą roznoszone do naszych domów -  w obecnej sytuacji nie śmiem prosić o to żadnej pani – proszę się w nie zaopatrywać w kościele. Ostrzegam przed oszustami podającymi się za członków naszej parafii handlującymi opłatkami.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po nabożeństwie o 17.00 Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, do 20.00. Spowiedź w pierwszy piątek na roratach i po południu od godz. 16.30. Po rannej Mszy odwiedziny chorych z Komunią świętą.

5. Bardzo dziękuję panu Tomaszowi Majchrzakowi  za ufundowanie 1000 litrów oleju opałowego do ogrzewania kościoła. Od końca lipca otrzymaliśmy ofiary bezimienne na utrzymanie parafii: 3x30, 4x50, 60, 2x80, 4x100, 6x200, 250, 300,  8x500, 2x1000; w sumie 8630. Serdeczne Bóg zapłać!

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” i ”Małego Gościa Niedzielnego”.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra;

·         2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741),  z Zakonu Franciszkanów Konwentualnych;

·         4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego;

·                      - św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.

·         6 XII – św. Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej z III i IV w.