Kuria Metropolitalnej Łódzkiej informuje, że - od tego roku - Święto Eucharystii Archidiecezji Łódzkiej celebrowane będzie w nowej formie. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki w swoim liście pasterskim: „Pozdrawiam Was w imię Eucharystii, z której buduje się Kościół!”, który będzie odczytany w niedzielę 7 czerwca br. wszystko dokładnie wyjaśnia. Dziś już Kuria przesyła ramowy program tegorocznego Święto Eucharystii:

 12 czerwca (piątek)

- godz. 18.00 – Msza święta w bazylice archikatedralnej łódzkiej na którą zaproszeni są przedstawiciele wszystkich parafii oraz kościołów rektoralnych naszej archidiecezji. Podczas Mszy św. zostanie przekazana specjalna okolicznościowa lampa oliwna.

- godz. 21.00 rozpoczęcie doby eucharystycznej

13 czerwca (sobota)

- w ciągu dnia Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II i nawiedzenie przez Niego Kościoła łódzkiego 13 czerwca1987 roku,

- o godzinie 21.37 zakończenie dobry eucharystycznej

 

Biskup Marek Marczak Wikariusz Generalny

 Łódź, dnia 29 maja 2020 roku