1.  Zapowiedzi.

2. Jutro drugi dzień Pięćdziesiątnicy, Święto Maryi Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 i 17.00.

3. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Podobnie jak w maju będziemy prosić o ustanie epidemii oraz o łaskę deszczu i dobre plony.

4.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów naszej archidiecezji. Dzisiaj także  zbiórka do puszek na Wakacyjne akcje Caritas. Za wszystkie ofiary przekazane przy wyjściu z kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać

5.    W poniedziałek 1 czerwca br. w drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 18:00 odbędzie się uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Uroczystość ta będzie miała charakter Archidiecezjalny. Aktu Koronacji w obecności Księży Biskupów dokona ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki, który jednocześnie zawierzy Archidiecezję Łódzką Matce Bożej Śnieżnej.

Cała uroczystość będzie transmitowana on-line na kanale YouTube ArchidiecezjaŁódzka, oraz na stronie www.archidiecezja.lodz.pl. Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnego przeżywania Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej.               

6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte o godz. 17.00 i 17.30. Jest to także 1 czwartek miesiąca. Po nabożeństwie czerwcowym adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, do godz. 20.00.

7. Przed przyszłotygodniową tacą gospodarczą pragnę poinformować, że zakończyliśmy prace przy termomodernizacji budynku parafialnego. Kosztowały one 1 220 578, 20. Dofinansowanie unijne dotychczas przyznane to 653 151 zł., a nasz wkład własny wyniósł 567 436, 20 zł. Jesienią, po rozliczeniu projektu przez Urząd Marszałkowski, mamy otrzymać trzecia ratę dofinansowania – 73 357, 83 zł. Pieniądze te będą stanowiły zabezpieczenie naszego wkładu własnego termomodernizacji budynku kościoła i nie będę ich wydawał na żadne inne prace. Obecnie dług parafii wynosi 325 689 zł.

8.  Komunikaty Kurii. Aby Pan Jezus nie był sam, szczególnie w godzinach nocnych, w zakrystii będą listy chętnych do modlitwy adoracyjnej. W tym roku tę całodobową adorację możemy przeżywać jako dopełnienie adoracji Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, które były nam zabronione.

9.  Msza przy kapliczkach w Przanowicach i w Erazmowie w sobotę 6 czerwca o 19.00.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

·         2 VI – św. Marcelin i Piotr, męczennicy z roku 304  i  św. Sadok i towarzysze, męczennicy z Sandomierza z roku 1260.

·         3 VI – św. Karol Lwanga i towarzysze, męczennicy z Ugandy z roku 1886.

·         5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

·         6  VI – bł. Maria Karłowska [1865-1935], założycielka sióstr Pasterek.