1.  Dziś o godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 modlitwa różańcowa.

2.  Przypominamy o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

3. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. Łódzka Caritas, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi jako konkretny znak braterstwa.

4.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” i papieski miesięcznik „Osservatore Romano”.

5.  Można ciągle zamawiać wypominki roczne za naszych zmarłych.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;

·        11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;