1.  Można jeszcze zamawiać wypominki za naszych zmarłych.                                               

2.  W piątek 16.11 rozpoczynamy uroczyście śpiewem koronki do Miłosierdzia Bożego nowennę modlitewną przed uroczystością odpustową Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Zapraszamy codziennie na Mszę o 17.30. Nowennę kończyć będziemy adoracją Najświętszego Sakramentu do 19.00. Uroczystość Św. Katarzyny w niedzielę 25 listopada. Suma odpustowa o godz. 12.15.

3.  W sobotę 24 listopada z nowenną połączymy modlitwę wstawienniczą. Zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają jakieś trudności duchowe i zawirowania życiowe i chcieliby przez tę modlitwę wyprosić uwolnienie od wszelkiego zła. W środę po Mszy wieczornej zapraszam liderów prowadzących tę modlitwę na spotkanie.

4.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” .

 

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.

·         13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

·         15  XI – św. Albert Wielki.

·         16 XI – św. Małgorzata Szkocka i św. Gertruda.

·         17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka