1.  Zapowiedzi.

2.  Dziś przed kościołem zbiórka do puszki na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

3. W środę kończymy nabożeństwa różańcowe. Modlitwę różańcową odmawiajmy jednak i w kolejne dni roku, tak jak prosi nas o to Matka Boża  w swoich objawieniach. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo członków Kół Różańcowych modlitwy rodziców za swoje dzieci 4. W czwartek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie. Przypominamy sobie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Będziemy sprawować Eucharystię o godz. 8.00 i 9.30. O godz. 11.30 na cmentarzu Msza św. w kaplicy, a po niej procesja z wypominkami jednorazowymi.

5. W piątek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy przez pokutę w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. W naszym kościele Msze Święte o 8.00 i 17.00 z wypominkami jednorazowymi.  

6.  Jest to 1 piątek miesiąca. Po Mszy porannej odwiedziny chorych, spowiedź przed Mszami św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta, przeniesiona z 1 czwartku, od wieczornych wypominków do 20.00.

7.  W 1 sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 8.00.

8.  Można ciągle zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych zmarłych.

9. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

10.  1 listopada na cmentarzach naszej archidiecezji będzie miała miejsce zbiórka ofiar na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

11.  W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu, taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać.

12.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” .

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        3 XI – św. Marcin de Torres, peruwiański dominikanin, mistyk i opiekun chorych;

·        4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.