1.  Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed świątynią zbiórka ofiar do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom w krajach arabskich.          2.  Można jeszcze zamawiać wypominki za naszych zmarłych.

3.  W czwartek 16.11 rozpoczynamy nowennę modlitewną przed uroczystością odpustową Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Zapraszamy codziennie na Mszę o 17.30. Nowennę kończyć będziemy adoracją Najświętszego Sakramentu do 19.30. Uroczystość Św. Katarzyny w sobotę 25 listopada. Suma odpustowa o godz. 12.00.

4.  W sobotę z nowenną połączymy modlitwę wstawienniczą. Zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają jakieś trudności duchowe i zawirowania życiowe i chcieliby przez tę modlitwę wyprosić uwolnienie od wszelkiego zła. We wtorek zapraszam liderów prowadzących tę modlitwę na spotkanie po Mszy wieczornej.

5.  W przyszłą niedzielę dziewczęta ze scholi będą prosić o pomoc finansową w zakupie kolejnego instrumentu, pianina elektrycznego i prowadzić będą zbiórkę na ten cel.

6.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” .

·         13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

·         15  XI – św. Albert Wielki.

·         16 XI – św. Małgorzata Szkocka i św. Gertruda.

·         17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka

·         18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

·         19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.