1. Codziennie nowenna przed uroczystością odpustową Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Zapraszamy na Mszę o 17.30. Nowennę kończyć będziemy adoracją Najświętszego Sakramentu do 19.30.

2. We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, a w środę wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej, a więc i Pana Organisty, chóru parafialnego i scholi dziecięcej.

3.  W sobotę obchodzimy Uroczystość Tytułu Naszej Świątyni  -  Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze o godz. 8.00, suma odpustowa o 12.00, na którą szczególnie zapraszamy asystę i przedstawicieli wszystkich grup parafialnych, i wieczorem o 17.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym.

5. Dziewczęta ze scholi proszą o pomoc finansową w zakupie kolejnego instrumentu, pianina elektrycznego i dziś prowadzą zbiórkę na ten cel.

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” .

7. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom następujących ulic za ofiary składane przy roznoszeniu opłatków wigilijnych: ulice Piotrkowska – 670, Wierzbowa w Żakowicach – 130

Kwiatowa – 30, Chopina, Sienkiewicza i 8 Marca – 350,  Żeromskiego –170,  Brzezińska – 970, Kochanowskiego – 183,  Gwardii Ludowej – 506, Powstańców Wielkopolskich – 349,  Aleja ZHP – 30,  Plac Obrońców Warszawy – 40,  Zubrzyckiego – 192,  Zwycięstwa – 187,  Hubala – 90, Łódzka – 326, Spacerowa – 60, Natolińska – 500, Polna, Lotnicza, Łąkowa i Miodowa – 545, Staszica, Harcerska i Żwirki – 567,

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;

·        22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

·        23 XI – św. Klemens, papież i męczennik i św. Kolumban, apostoł zachodniej Europy;

·         24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.

·         25 XI – św. Katarzyna Aleksandryjska;