1.  Dziś o godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 modlitwa różańcowa.

2.  Przypominamy o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

3.  Dwa tygodnie temu zebraliśmy na leczenie jednego z naszych ministrantów 3934 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Serdeczne podziękowania składamy także Kołu Różańcowemu Najświętszego Serca Jezusowego za ofiarę złożoną na Kościół w wysokości 400 zł.

4.  We wtorek po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie wszystkie osoby, które w roku ubiegłym roznosiły opłatki i chciałyby włączyć się w to dzieło także i teraz.                                                                                                                  5. W sobotę, 11 listopada, przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, święto narodowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę na Mszach o godz. 8.00 i 17.00.

6. Zgodnie z wolą ojca świętego Franciszka I Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopadaŁódzka Caritas, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich,przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem przed 19 listopada. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi jako konkretny znak braterstwa.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy” .

8.  Można ciągle zamawiać wypominki roczne za naszych zmarłych.

9.  Od dziś przeżywamy w Koluszkach Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Dziś o 19.00 w kościele Matki Bożej koncert pana Janusza Radka. O pozostałych wydarzeniach przeczytamy na plakacie umieszczonym w gablocie.

·        10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;

·        11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;

·        12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.