1.Zapowiedzi

1. W poniedziałek, 4 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, z którą łączymy obrzęd błogosławienia dzieci rozpoczynających naukę w nowym roku.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę   po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie kół różańcowych, o 16.30 nabożeństwo różańcowe. Będzie to pierwsze spotkanie ks. Mateusza z kołami różańcowymi. Jest to pierwsza niedziela miesiąca i taca gospodarcza.
  4. W sprawach kancelaryjnych zapraszam po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.
  5. Osoby, które włączyły się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechu”, prosimy o dostarczenie w tym tygodniu przyborów szkolnych, by Parafialne Koło Caritas mogło je rozprowadzić wśród dzieci.
  6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

• 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;
  • 25 VIII -  św. Ludwik, król Francji i św. Józef Kalasanty, założyciel zakonu pijarów;
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.
  • 28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
  • 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.