1. Zapowiedzi.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę Centrum Studiów im. Św. Jana Pawła w Łodzi.
  3. Po Mszy o 17.00 nabożeństwo fatimskie.
  4. We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  5. W sobotę 9 września odbędzie się w naszej parafii skupienie misyjne, które poprowadzi ojciec Wiesław z Seminarium Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Początek o godz. 9.00.
  6. Zachęcam jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.
  7. Pozdrawiam wszystkich odpoczywających i życzę im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;
  • 16 VIII – św. Stefan, król węgierski i św. Roch;
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, pierwszy polski dominikanin.
  • 18 VIII – bł. Sancja Szymkowiak, mistyczka polska zm. w 1942 r.
  • 19 VIII – św. Jan Eudes, wielki apostoł Serca Jezusowego;
  • 20 VIII – św. Bernard, założyciel zakonu cystersów;