1. We wtorek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło, dary Ducha Świętego i bezpieczną naukę w nowym roku, oraz za zmarłego poprzedniego proboszcza ks. Mariana Cymerysa.

2. Zapraszamy panie i panów, którzy będą chcieli pomóc posprzątać dom parafialny na nowy rok szkolny – na środę 2 września na godz. 10.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00. W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30. W sobotę po Mszy świętej godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

4. W sobotę 5 września zapraszamy na skupienie dla Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Słowa Bożego z rejonu Koluszek na godz. 10.00.

5. W niedzielę 6 września o godzinie 11.00 Komunia święta klasy A.

6. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

8. Ks. proboszcz przypomina o tacy gospodarczej w przyszłą niedzielę.

9. W przyszłą niedzielę na Mszę o 12.15 zapraszamy tych, którzy z powodu wyjazdu lub pracy nie mogli poświęcić swych pojazdów przed wspomnieniem św. Krzysztofa.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę diecezjalną do GNIEZNA w sobotę 12 września 2020.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;

· 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

· 4 IX – bł. Stella i towarzyszk