1. Dziś o godz. 16.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych , o 16.30 modlitwa różańcowa.

2. We wtorek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00 i 17.00 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

3. W przyszłą niedzielę, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa wokół świątyni.

4.  Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży 26 października o godz. 18.30 przez bpa Ireneusza Pękalskiego. Spotkanie kandydatów w czwartek 17 września o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy kandydatów z klas 1 sz. śred. Oraz z klas 8, którzy przez poprzednie dwa lata uczciwie zaliczali kolejne etapy przygotowania, wszyscy z indeksami. Młodzi, którzy zaniedbali przygotowań, mogą rozpocząć je wraz z klasami 7. Dla nich początek trzyletnich spotkań w październiku. Kolejne bierzmowanie udzielone będzie w roku 2023.

5.  W kolejną niedzielę o godz. 11.00 Msza komunijna dla klasy 4 b. Spotkania przygotowujące według ustalonego harmonogramu.

6.  Rocznica I Komunii 27 września o godz. 11.00 dla obu klas 5. Przygotowania prowadzi pan katecheta.

7.  17 września o godz. 18.15, w wiadoma rocznicę, w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Lecha Makowieckiego i zespołu Zayazd. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich, także młodzież przed spotkaniem na plebanii. Że warto, możemy sobie sprawdzić w internecie.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·      7 IX – bł. Ignacy Kłopotowski, kapłan, założyciel sióstr loretanek; św. Melchior Grodziecki, kapłan i męczennik;

·      8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

·      9 IX – św. Piotr Klawer, jezuita, misjonarz w Kolumbii [+1654] i bł. Aniela Salawa, służąca pracująca w Krakowie obdarzona przeżyciami mistycznymi [+1922];

·      13 IX – św. Jan Chryzostom, patriarcha Konstantynopola, barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty” [+407];