1.  Jutro po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie członków Duszpasterstwa Kolejarzy.

2.  We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Msza Św. za chorych i za członków Apostolstwa Chorych o 17.30 połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie, którą chcemy przeżyć na sposób modlitwy różańcowej w Lourdes i zakończymy indywidualnym błogosławieństwem.

3.  We wtorek na 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania domu parafialnego.

4.  W czwartek o 17.30 Msza Św. za Grupę Odnowy w Duchu Świętym ”Wieczernik”, oraz pierwsze po przerwie remontowej spotkanie modlitewne. 

5.  W piątek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla i Metodego, patronów Europy jest ono Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Tego samego dnia mamy wspomnienie św. Walentego, kapłana rzymskiego i męczennika z 269 roku. Dziś powszechnie obchodzone jest jako – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec wszystkich, których kochamy.

6.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 

·         10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu;

·         14 II – św. św. Cyryl i Metody, patroni Europy, oraz św. Walenty, męczennik;

·         15 II – bł. Michał Sopoćko, apostoł Bożego Miłosierdzia;