1. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą.

2. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Pragniemy Wam wszystkim podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy. Dziękujemy za złożone ofiary, które przeznaczymy na wydatki związane z tegorocznymi pracami w kościele i w domu parafialnym. Chcielibyśmy też w przyszłą sobotę odwiedzić rodziny, których nie zastaliśmy we wcześniej wyznaczonych terminach. Prosimy więc o zgłoszenie się osób, które życzą sobie odwiedzin kapłana i Bożego błogosławieństwa dla swojego domu.

3. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszki ofiar przeznaczonych na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi].

4.  Jutro wspomnienie św. Błażeja, patrona w chorobach gardła i krtani. Na Mszy o 17.30 błogosławieństwo świecami św. Błażeja dla wszystkich chorych. A w środę, we wspomnienie św. Agaty, na Mszy o 17.30 poświęcenie chleba i soli, związane z kultem tej świętej dziewicy i męczennicy.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po modlitwie o święte powołania kapłańskie i zakonne,  adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00. W piątek po porannej Mszy św. odwiedziny chorych.

6.  Koło Różańcowe M B Fatimskiej złożyło ofiarę na kościół w wysokości 300 zł. Otrzymaliśmy także ofiary bezimienne: 2x30, 50, 100, 150, 3x200, 240, 300, 4x500, 700 i 1200.  Serdeczne Bóg zapłać!

7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła ; tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji .

·         5 II – św. Agata, dziewica i męczennica;

·         6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;

·         8 II – św. Hieronim Emiliani i św. Józefina Bakhita;

 

 

p.s Potrzebna pomoc dla 21miesięcznego Franciszka Ollera. Leczenie co jakiś czas wymaga przeprowadzenia transfuzji krwi.

Dlatego jeśli Państwo możecie przekazać ten bezcenny dar, zróbcie to w Centrum Krwiodawstwa przy szpitalu na ulicy Spornej w Łodzi ze wskazaniem: „Franciszek Oller”.

Można oddać każdą grupę krwi, choć najbardziej potrzebna jest grupa 0 RH minus. Bardzo serdecznie dziękujemy  -  rodzina chorego Franciszka.