1.  Zapowiedzi.

2.  Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.

3. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.  Dziś o 16.00 spotkanie Kół Różańcowych, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe. Cały czerwiec oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30.                                                                                                                 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00 . W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. poranną i od godz. 16.30.

6.  W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 19.00 na czuwanie modlitewno- adoracyjne grupy i wspólnoty działające w naszej parafii i jak najliczniej wszystkich parafian. Wigilię Zesłania Ducha Świętego zakończymy Mszę Świętą o 21.00.

7.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodników „Niedziela” i „Tygodnik Katolicki”.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         3 VI – św. Karol Lwanga i towarzysze, męczennicy z Ugandy z roku 1886.

·         5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

·         6  VI – bł. Maria Karłowska [1865-1935], założycielka sióstr Pasterek.

·         8  VI – św. Jadwiga Królowa [1374-1399].

·         9  VI – św. Efrem [306-373], wielki poeta ormiański i doktor Kościoła.