Uroczyste obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Archidiecezji Łódzkiej łączą się z 500. rocznicą obecności Cudownego Wizerunku Matki Boskiej Łaskiej. Uroczystości odbyły się w niedzielę 8 listopada o godzinie 12 w Łaskiej Kolegiacie.

Archidiecezja łódzka obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski rozpoczęła trzy tygodnie wcześniej niż reszta naszego Kraju, jest to związane z połączeniem tej uroczystości z 500-leciem obecności wizerunku Matki Boskiej Łaskiej. Uroczystościom przewodniczył Ksiądz Kardynał Zenon Grocholewski.W pielgrzymce do Łasku uczestniczyli także reprezentanci naszej parafii, którzy na zakończenie uroczystości odebrai jubileuszową świecę chrzcielną.

W niedzielę, 29 listopada,  uroczystą celebracją I Niedzieli Adwentu zainaugurowaliśmy w naszym lokalnym Kościele, Jubileuszowy Rok 1050. rocznicy Chrztu Polski. Czas ten będzie przebiegał pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”.

Ksiądz Proboszcz na początku nabożeństwa zapalił świecę jubileuszową, która będzie znakiem jednoczącym wszystkie diecezje w Polsce w dziękczynieniu za historyczne wydarzenia z 966 roku.W roku jubileuszowym będą one płonąć we wszystkich kościołach przypominając światło wiary, światło którym pragniemy żyć i przekazać je przyszłym pokoleniom - przypomniał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.