1.  Zapowiedzi.

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W sobotę natomiast, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30.

3. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, patronki Europy, a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

4. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

5. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy.

6.  Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy południowej. Wypominki południowe są przed godz. 17.00.

7.  W wakacje kancelaria parafialna czynna jest o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty  można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

9.  Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę gospodarczą.

·        8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się
w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;

·        9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;

·        10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;

·        11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą;  habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.