1. Dziś zbiórka do puszki na sfinansowanie spotkania Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście w ramach tygodnia spotkań w diecezji.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 17.00 i 17.30  i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. Środowe nabożeństwo nowennowe o godz. 17.30 z racji 13. dnia miesiąca połączymy z nabożeństwem fatimskim z procesja różańcową.

4. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam  ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.

5. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

6. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy południowej. Wypominki południowe są przed godz. 17.00.

7. W wakacje kancelaria parafialna czynna będzie o godz. 18.15. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy