1. Zapowiedzi
  2. W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, koncentrujemy się na przeżywaniu tajemnic krzyża. Zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Obrony Życia.
  4. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim przez udział w kolejnych dniach rekolekcji, a w Wielkim Tygodniu  przez udział w nabożeństwach męki i Zmartwychwstania Pana.
  5. Przypominamy, że spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy według nast. porządku

9.00  Msza z nauką dla dorosłych i młodzieży

10.30  Nauka dla dzieci młodszych

12.00  Nauka dla dzieci starszych

15.00  Godzina Bożego Miłosierdzia

18.00  Msza z nauką dla dorosłych

Ofiary składane na tacę w środę, przeznaczamy dla pani Anny głoszącej nam  rekolekcje, jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone nauki.

1. Dziś o 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym i Msza Św, a po niej   Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów klasy pożarniczej szkoły Św. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, którzy zbierać też będą środki na pielgrzymkę do Rzymu, do grobu swego patrona.
  2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień Męki Pana.  Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszami o godz. 9.30 i 11.00 pragniemy zorganizować procesję wokół świątyni – na poświęcenie palm zgromadzimy się przed świątynią.
  3. W sobotę I sobota miesiąca. Po Mszy o 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

9.  Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”

"W ostatnią sobotę 25.03.2023 r. do nasz kościół był celem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, którzy wybrali jedną z 2 ponad 40-to kilometrowych tras, które prowadziły z Brzezin do Koluszek. Pielgrzymi samotnie lub w małych grupach podążali w nocy i milczeniu przeżywając mękę Jezusa Chrystusa. Z tej racji chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom z naszej parafii, którzy zaangażowali się w serdeczne przyjęcie pielgrzymów EDK. Wielu uczestników tego wydarzenia, dzięki tym osobom mogło odpocząć przed powrotem do domów i skorzystać z ciepłej herbaty lub kawy i posilić się po trudach nocnej wędrówki."