1. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w  naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i o 17.00 i dodatkowo o 18.00 dla dzieci komunijnych. Na początku każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otaczajmy więc naszą modlitwą osoby zakonne. Składane w to święto do puszki ofiary są przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych zakonów w naszej diecezji [klasztory sióstr bernardynek w Brzezinach i sióstr karmelitanek w Łodzi]. Ponieważ jednak nie wszyscy będziemy mogli być w tym dniu na Mszy św., to zbiórkę ofiar na ten cel przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.
  2. W piątek, po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych do rozebrania żłóbka i choinek.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania zakonne i kapłańskie, po Mszy dla dzieci o 18.00, adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00. W piątek okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. i od godz. 16.30. Przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. W pierwszą sobotę miesiąca, rano po godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  4. W niedzielę przypada też wspomnienie św. Agaty, na Mszy o 17.00 poświęcenie chleba i soli, związane z kultem tej świętej dziewicy i męczennicy.

5.W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Różańcowych o godz. 16.00. O 16.30 nabożeństwo różańcowe

1. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.
  2. Z powodu choroby ks. proboszcza nie udało się zakończyć kolędy w minionym tygodniu. Mieszkańców ulic Polnej i Teatralnej odwiedzimy w sobotę od 9.30.

W tym tygodniu patronują nam:

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów, wielki pedagog i apostoł młodzieży;
  • 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła ; tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji .
  • 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica;