1. Zapowiedzi.
  2. Dziś po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji minionego wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  3. W sobotę, 6 sierpnia, wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 8.00 i 17.00.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania zakonne i kapłańskie, po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Godzina Święta do godz. 20.00. W piątek przed południem odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią Świętą,  spowiadać będę od 7.30 i od 16.30. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i taca gospodarcza. Ofiary obecnie zbierane chcę przeznaczyć na zrobienie nowego wejścia do świątyni. Obecne płytki zdegradowane przez klimat zagrażają naszemu zdrowiu, a nawet życiu.
  6. W sprawach kancelaryjnych zapraszam po Mszy o 17.30 do zakrystii. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu przed Mszą o godz. 17.00.
  7. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela”.

• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  • 2 VIII – św. Euzebiusz z Vercelli [380-450], bp i doktor Kościoła i bł. Augustyn Czartoryski [1858-1893], salezjanin;
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.
  • 7 VIII – św. Sykstus II i towarzysze, męczennicy z r. 258; św. Kajetan, kapłan z XVI w. ; bł. Edmund Bojanowski, założyciel zgromadzenia sióstr służebniczek NMP;