1. W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Tacę przeznaczamy na rozwój misji świętych.

3. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny i parafian na następujących ulicach:

Poniedziałek  04.01   ul. Sienkiewicza oraz ul. Gwardii Ludowej.

Wtorek   05.01   ul. Staszica, Harcerska, Jagiellońska, Chopina i 8 Marca

Czwartek  07.01   ul. Śląska i Pomorska

Od godz. 13.00  ul. Żeromskiego

Piątek  08.01  od godz. 13.00  ul. Kasprowicza i Towarowa

Od godz. 14.00 ul. Żwirki

Sobota  09.01  ul. Brzezińska strona nieparzysta od nr 1, drugi kapłan od końca

Wtorek  12.01 ul. Brzezińska strona parzysta od nr 2, drugi kapłan od końca

Rozpoczęcie kolędy o godz. 9.00, pojazd prosimy na godz. 8.45.

Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami.

4. Czasie kolędy kancelaria parafialna czynna będzie o godz.18.15

5. W piątek od rana odwiedziny chorych

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie przed pielgrzymką do sanktuariów francuskich.

7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji przedłużamy go przez śpiew kolęd aż do 2 lutego. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana i wezwanie dla nas, abyśmy powracali do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, Syna Bożego i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

8. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism katolickich, tygodników „Niedziela” i „ Idziemy”.

9. Z Centrum Światowych Dni Młodzieży otrzymaliśmy prośbę o przyjęcie w swoich domach pielgrzymów, którzy pierwszy tydzień spotkań pragną spędzić w naszej archidiecezji. Osoby, które się na to zdecydują, prosimy o wzięcie w zakrystii formularzy zgłoszeniowych.