1.  Zapowiedzi.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy o godz. 17.30 lub 17.00; do czwartku łączymy je z procesją eucharystyczną z racji oktawy Bożego Ciała. Dziś nabożeństwo z procesją po Mszy wieczornej.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o 8.00 i 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę wypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 17.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Jest to dzień imienin ks. Piotra. Msza w jego intencji o godz. 8.00.                                                                                                                   5. Od dziś nie ma Mszy południowej. Wypominki południowe będą przed godz. 17.00.

6. Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury czasopism „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki”.  Dzieci niech odbiorą w zakrystii zaprenumerowany „Mały Gość Niedzielny”.

·         24 VI – św. Jan Chrzciciel – uroczystość jego narodzenia;

·         25 VI – bł. Dorota z Mątowów [1347-1394], święta żona, matka, a potem pustelniczka.

·         26 VI – św. Zygmunt Gorazdowski [1845-1920], założyciel sióstr józefinek.

·         27 VI – św. Cyryl Aleksandryjski [370-444],biskup i doktor Kościoła, oraz św. Władysław [1040-1095], król Węgier.

·         28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.

·         29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

·         30 VI – Pierwsi męczennicy kościoła rzymskiego.