1.  Dziś o godz. 16.00 spotkanie Kół Różańcowych i o 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2.  Jutro, we wspomnienie św. Agaty, na Mszy o 17.30 poświęcenie chleba i soli, związane z kultem tej świętej dziewicy i męczennicy.

3.  Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Msza Św. za chorych i za członków Apostolstwa Chorych o 17.30 połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie, którą chcemy w tym roku przeżyć na sposób modlitwy w Lourdes i zakończymy indywidualnym błogosławieństwem. Bardzo prosimy o przyniesienie świec na modlitwę i na procesję z Najświętszym Sakramentem.

4.  W czwartek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla i Metodego, patronów Europy jest ono Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Tego samego dnia mamy wspomnienie św. Walentego, kapłana rzymskiego i męczennika z 269 roku. Dziś powszechnie obchodzone jest jako – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec wszystkich, których kochamy.

5.   Zachęcamy jak zawsze do kupna i lektury tygodnika „Niedziela” .

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 

·         14 II – św. św. Cyryl i Metody, patroni Europy, oraz św. Walenty, męczennik;

·         15 II – bł. Michał Sopoćko, apostoł Bożego Miłosierdzia;

·         17 II – św. Aleksy Falconieri i towarzysze, założyciele zakonu Serwitów NMP;