Za nami trzy dni rekolekcji prowadzonych przez Siostry Olgę, Faustynę i Anetę ze Wspólnoty Błogosławieństw.

Wspólnota Błogosławieństw powstała w 1973 roku we Francji. Liczy około 800 członków, a jej domy rozsiane są po całym świecie m.in. w Kazachstanie, Czechach czy Francji. Wspólnota reprezentuje trzy stany: siostry, braci i osoby świeckie. Jej charyzmatem jest wspólna modlitwa, spożywanie posiłków i praca w apostolatach różnego typu w pełnej komunii trzech stanów.

Od kilku miesięcy dom Wspólnoty działa także w Polsce w Strzelcach Opolskich, gdzie na zaproszenie biskupa Andrzeja Czai przybyły początkowo siostra Faustyna i Olga, potem dołączyła Siostra Aneta a w marcu dołączy kolejna osoba. W tym momencie trwa remont kamienicy, ale jak już wiemy będzie to dom otwarty dla ludzi chcących bliżej poznać Wspólnotę, czy dla tzw. Przyjaciół Baranka – ludzi, którzy chcą żyć charyzmatem Wspólnoty, wspierają ją, ale bezpośrednio do niej nie należą. Siostry są zaangażowane w ewangelizację wśród młodzieży, a także tak jak w Koluszkach w prowadzenie rekolekcji.

Jak same Siostry przyznają przyjęły zaproszenie do naszego miasta w tydzień po przyjeździe do Polski i nigdy wcześnie o Koluszkach nie słyszały, ale wyjeżdżają bardzo usatysfakcjonowane i uradowane tak ciepłym przyjęciem. W ciągu trzech dni uczestniczyły w 13 mszach a dodatkowo zaproponowały parafianom udział w wieczornych modlitwach o uzdrowienie i błogosławieństwo, które cieszyły się wielkim powodzeniem (zarówno w niedzielę jak i poniedziałek Siostry modliły się z Nami do późnych godzin nocnych) Doskonała frekwencja podczas rekolekcji wskazuje na to, że Siostry swoim słowem dotarły do wielu parafian i możemy sobie życzyć, aby nie było to nasze ostatnie spotkanie z tymi niezwykle radosnymi, pogodnymi i bogobojnymi kobietami.